Bodrum Ahşap Pergola Firmaları – Ahşap Pergola

Bodrum Ahşap Pergola imalat ve montajlarının yoğun gerçekleştiği sahil beldelerimizdendir. Pergola konutlarda bir çok açıdan faydalı ve estetik bir yapı ürünü olarak yer alır. Doğal olması ile yapınıza değer katar. Ahşap pergola yapımı tecrübe ve dikkat isteyen bir süreçtir.Okatanlar kereste olarak gerek fabrika gerekse uygulama atölyemiz ile ahşabın sıcaklığını kullanımıza sunuyoruz. İyi bir gölgelendirme sistemi olan ahşap gölgele sistemleri geçerliliğini asla kaybetmeyecek bir malzemedir. Seçile ahşap pergola ağaç cinsi ve dahi ağaç cinsinin kalitesi belirleyicidir. Ahşap pergole çatı, tavan ve korkuluk sistemlerinden oluşmaktadır. Yalıtım göz ardı edilmemelidir. İlk elden ahşap pergola satın almanın keyfini Okatanlar ile yaşayın.

Bodrum Ahşap Pergola İmalat Ve Montajı

Ahşap pergola imalat süreci bir çok unsurdan oluşur. Seçilen ahşabın cinsi ve pergola kerestesinin kalite sınıfı önemlidir. Ahşap pergola yazlık konutların yoğun olduğu Bodrum ve civarında sıklıkla kullanılmaktadır. Ahşap pergola güneşten korunma, vakit geçirilecek bir alan oluşturma ve binayı yağmur suyundan korumak için yapılır. Genellikle ahşap pergola altı cam balkon veya pvc doğrama ile kapatılır. Farklı renklerde cila ile renklendirilebilir. Pergola üstü kiremit veya şingıl ile kaplanır. Su oluğu ve tahliye boruları ile su giderleri oluşturulur. ahşap pergola genellikle ithal çam ağacından elde edilir. İsteğe bağlı emprenye edilmiş ağaçta kullanılır.

Ahşap pergola alın tahtaları ile dekoratif sonlama yapılır. Elbette kiremit döşemeden önce yalıtım çok dikkatlice yapılmalıdır. Çatı örtüsü membran en az 3 mm. olmalıdır. Şalama ile zemine yapıştırılmalı ve tüm alanın su sızdırmayacak şekilde kaplanmış olmasına dikkat edilmelidir. Duvar dibi çok dikkatli izolasyon yapılmalı su sızıntılarına meydan verilmemelidir. Sıva dibi saç kaplaması suya dayanıklı Dayson veya Np1 ile sıvanmalıdır. Oluk ve su giderleri geniş tutulmalı bağlantıları düzgün yapılmalı. Ayrıca taşıyıcı ayaklar zemine terazisinde düzgün oturtulmalıdır. Bağlantı işlemleri sağlam yapılmalı ve aşık araları simetrik atılmalıdır. Çökme ve oynamalara karşı zeminin sağlam olup olmadığı müşteri ile paylaşılmalıdır. Zemin hataları ahşap pergolaya olumsuz yansıyabilir.

Doğramalık kereste olarak, larexRus çamıyerli karaçamithal ladin kereste ve ithal sert ağaç olarak sıralayabiliriz. Bodrum pergola için ve çatı kereste fiyatları araştırdığınızda genel olarak standart fiyat düzeyleri ile karşılaşırız. Kereste fiyatları günümüzde bir borsa gibi hareket etmektedir. Standart bir ürün gibi algılansa dahi kereste çok farklı ve detaylı içerik yapısı ile uzmanlık isteyen bir sektördür. Üretimden, sevkiyata, depolanmasına ve yerine ulaştırılmasına kadar uzanan sürecinin tecrübe istediği bir gerçektir. Ağaç ilgi isteyen ve yaşayan bir yapı malzemesidir.

Ahşap Pergola Bakım Ve Cila Seçenekleri

Ahşap Pergola Sorunları Neler

Ahşap Pergola Çatı Kaplama Seçenekleri

Ahşap Pergola Tavan Lambri Döşeme

Bodrum Ahşap Pergola Modelleri

Bodrum Ahşap Pergola Fiyatları

Ahşap kamelya ve diğer ahşap imalatlarımız için linke tıklayınız; https://www.okatanlarkereste.com/urunlerimiz/

 

TEKLİF İÇİN ARAYIN