Bornova Osb Levha Toptan

Okatanlar firması orman ahşap ürünleri işleme, satış ve uygulama alanlarında uzun yıllara dayanan iş tecrübesi ile çalışmanın rahatlığını yaptığı faaliyetlere yansıtmaktadır. Başarı; sabır, risk analizi, kalite, istikrar ve tecrübeli ekipler ile sağlanır ilkelerini çalışmalarında yol gösterici edinmiştir. Keresteciler sitesinde yerleşik firmamız 1 adet depo ve 1 adet uygulama atölyesi ile aralıksız 20 yıldır çalışmaktadır. Bir çok ahşap ürünü toptan satış ve uygulama imkanlarını değerli müşterileri ile paylaşmaktadır. Bornova Osb Levha Toptan Bayii olarak her çeşit osb levha satışımız mevcuttur. Geniş bir kullanım alanı olan osb levha ürünlerine uygun fiyat ve hızlı ürün teslimi şeklinde sahip olabilirsiniz. Bornova Osb Levha Toptan satışlarımızdan sizinde yararlanmanızı isteriz.

İzmir Osb levha toptan satış
Bornova Osb levha toptan satış deposu

Osb levha nedir, plastik osb levha, ikinci el osb levha, osb levha 18 mm, osb levha nasıl boyanır, osb levha çeşitleri, osb fiyatları 2020, osb levha fiyatları 2020, OSB fiyatları ne kadar?, OSB kaça kaçtır?, OSB levha suya dayanıklı mı?, OSB çatı malzemesi nedir?, osb kaça kaçtır, aramaları sıklıkla karşılaştığımız konu başlıklarıdır.

Osb Levha Ebatları Ve Özellikleri

Osb Plaka Ebatları

OSB Standart Levha 2440 mm x 1220 mm genişliğindedir.  9 mm osb levha, 11 mm osb levha, 15 mm osb levha , 18 mm osb levha plaka kalınlık değerleridir. Üzerine uygulanacak malzeme ağırlığına (elbette metrekare/kg) bağlı olarak değişik osb plaka kullanılabilir.

izmir osb plaka satışı
Bornova osb plaka fiyatları

Osb Levha Suya Dayanıklı Mı?

Osb levhalar suya dayanıklı mı? sorusuna verilecek cevap evettir. Dekoratif bir malzeme olan osb plakaların kesim işlemi ve delme işlemi çok rahattır. Dikkat edilmesi gereken osb levhanın bağlanacaı karkasın gereken aralıklar ile atılmasıdır. Suya dayanıklı olduğu kadar aynı zamanda neme de oldukça dayanıklıdır.

Bornova Osb Çatı Kapatma (Örtü) Malzemesi

İngilizceden dilimize geçen okunuşu ile; Osb (İngilizce: Oriented Strand Board). Diğer bir kabul görmüş tanımı ”Yönlendirilmiş Yonga Levha” Oldukça esnek yapısı ve dekoratif izlenimi ile çatı ve duvar kaplama malzemesi olarak yoğun şekilde kullanılır. Kardeş malzeme diyebileceğimiz sukontrası (plywood) malzemesini incelemek için; https://www.okatanlarkereste.com/portfolyo/kontraplak/

İzmir osb plaka ebatları
Bornova osb plakafirmaları

OSB Nedir Nerelerde kullanılır?

Osb, Amerika ve Kanada’da inşaat endüstrisinde yerini almıştır. … Yüksek yük taşıma kabiliyeti, ortam koşullarına bağlı olarak, boyut ve şeklinde değişiklik olmaması ve temiz bitişlerin etkileyici görünümü Osb levhayı inşaat endüstrisinde ve dekoratif amaçlı kullanımlarda ideal bir ahşap malzeme yapmıştır.

Inşaatta Kullanılan OSB Nedir?

OSB, İngilizcesi  Oriented Strand Board  kelimelerinin Baş harflerinden oluşan kısaltmadır.  Türkçe’de ise  “Yönlendirilmiş Yonga levha” veya “Pilaka Levha” anlamına gelmektedir. Osb, Yüksek Mukavemetli Neme, Rutubete  Dayanıklı Yapı ve Mobilyada kullanılan bir Levha’dırosb

Osb, Amerika ve Kanada’da inşaat endüstrisinde yerini almıştır.  Ülkemizde ise 2000 li yıllardan sonra kullanıma başlanan OSB son yıllarda inşaat firmalarının ve son kullanıcıların biliçlenmesiyle artık yapı sektörünün vazgeçilmez bir elemanı olmuştur.

Yüksek yük taşıma kabiliyeti, ortam koşullarına bağlı olarak, boyut ve şeklinde değişiklik olmaması ve temiz bitişlerin etkileyici görünümü Osb levhayı inşaat endüstrisinde ve dekoratif amaçlı kullanımlarda ideal bir ahşap malzeme yapmıştır.

Osb alternatif malzemelere göre ekonomik olması, kullanım kolaylığı, hızlı uygulama yapılması, stoklama ve nakliye kolaylığı sebebiyle yapı sektörünün alternatif malzemelere kıyasla en çok tercih edilen ürünü olmuştur.
izmir osb
Bornova osb toptan

Yongalam Ne Demek?

Yonga levhalar, odun veya odunlaşmış bitkisel ham maddelerin kurutulmuş yongaların sentetik reçine tutkalları ile sıcaklık ve basınç altında yapıştırılması ve biçimlendirilmesi sonunda elde edilen levhalar dır. Yonga levhaya ilk üreten şirketin isminden dolayı yaygın olarak sunta denilmektedir.

Bornova Osb Levha ihtiyaçlarınız için doğru adres Okatanlarkerestecilik Ltd. Şti

 

 

TEKLİF İÇİN ARAYIN