Datça Ahşap Pergola Sistemleri

Okatanlar Kerestecilik olarak Datça ve Ege Bölgesinde, ahşap çatı, kereste, işlenmiş kereste, inşaatlık kereste, doğramalık kereste, ahşap lambri, thermowood, ahşap merdiven, ahşap dekorasyon ürünleri, ahşap piknik masaları, deck, ahşap pergola, ahşap kamelya, ahşap köpek kulübesi, rus kerestesi, yerli çam kereste, köknar, emprenye ahşap ve benzeri ahşap orman ürünleri toptan satış ve uygulamasını yapıyoruz. Datça Ahşap Pergola sektöründe 20 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Keresteciler sitesi içerisinde yer alan 2 adet depo ve uygulama atölyemizde toptan ve perakende işlerinizde çalışıyoruz. Dursunbeyli’de orman ürünleri işleme fabrikamız arkamızda yeterli gücü vermektedir. Datça Ahşap Pergola sistemleri aramalarınızda tercih edilen olmak hedefimizdir. Kereste fiyatları kullanılan ağacın türüne ve üzerinde yapılan işçiliklere bağlı olarak değişmektedir.

İzmir ahşap kereste

Datça Ahşap Pergola firmaları

Datça Ahşap Pergola Toptancıları

Datça keresteciler sitesi, kurulduğu günden bugüne değin Datça‘in kereste ihtiyacını karşılamış ve farklı bir çok orman ürünlerinin satışını gerçekleştirmiştir. Bir çok kereste firması arasında Okatanlar Kerestecilik, Dursunbeyli orman ürünleri işleme fabrikası, keresteciler sitesi satış deposu ve keresteciler sitesi uygulama atölyesi ile her türlü talebe cevap vermektedir. Datça Ahşap Pergola toptancıları sitesinde iki adet deposu ile aradığınız ürünleri bulabilirsiniz.

Datça Ahşap Pergola dekorasyon ürünleri

Uygun fiyat ve hızlı teslim süreleri ile proje ve perakende işleri firmamız başarı ile teslim etmektedir. Kurulduğu günden bugüne doğru ürünleri müşterilere ulaştırmanın çabasındadır. Datça keresteciler aramalarında tecrübeli geçmişi ile Okatanlar Kerestecilik… Rus çamı kereste, karaağaç kereste ve diğer kereste çeşitleri ile ihtiyaçlarınızın çözüm merkezi. Kereste satışı yanında bir çok ahşap ürünlerini kişiye özel hazırlıyoruz. Ahşabın yer aldığı her zemin ve yerde bizden teklif alınız.

İzmir ahşap çeşitleri

Datça Ahşap Pergola  ürünleri

Datça Ahşap Pergola Ürünleri

Bünyemizde projelere toptan satış, uygulamalı satış ve çözüm ortağı olduğumuz marangoz sektörüne hazır ürünler tedarik etmek bulunmaktadır. Orman ahşap ürünleri ile farklı bir çok uygulama imkanı. 20 yıl gibi uzun bir zamandır ticari faaliyetlerine devam eden firmamız, yarına daha umutla bakan ve yenilikçi atılımları ile günü yakalayan yönetim anlayışı müşterilerimiz için. Datça ahşap ürünleri çok geniş bir yelpazede değerlendirilmelidir. Datça Ahşap Pergola ürünleri;

İzmir inşaatlık Rus kereste deposu

 inşaatlık Rus kereste

Datça Kereste Ürünleri                                                                                                                                               

  Kereste ahşap ürünleri yapı ürünü olarak bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Kereste, doğal kaynağı orman olan ve kesilip biçilerek inşaat sektöründe ve marangozluk işlerinde kullanılan doğal bir malzemedir. İnsanlık tarihinde ilk olarak taşıma araçları, silah, makineler, doğrama ve gemi yapımında kereste ürünleri yoğun kullanılmıştır.

Taş yapıların yanında ahşap ev yapımında da kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Kereste yapısına göre sert kereste ve yumuşak kereste olarak sınıflandırılmalıdır. Ekstra kereste1.sınıf kereste ve 2.sınıf kereste olarak sınıflandırılır. Bu sınıflandırma budak yapısına göre belirlenir. Datça Ahşap Pergola ürünleri için firmamızla irtibata geçiniz.

İzmir ahşap kereste toptancıları

 ahşap kereste firmaları

Sert Kereste Çeşitleri : Ilıman iklimde yetişen ve yapraklarını sonbaharda döken ağaçlardan elde edilen kereste gruplarıdır. Karaağaç, meşe ağacı, huş ağacı, ceviz, akağaç ve ıhlamur ağacını sayabiliriz. Daha çok mobilya ve ince işlerde kullanılır.

İzmir inşaatlık kereste

Datça inşaatlık kereste yerli karaçam

Yumuşak Kereste Çeşitleri : Yaz kış yapraklarını dökmeyen ağaçlardan elde edilen kereste çeşitleridir. Ağaç yapısı kıvrımlı değil yukarıya doğru dümdüz gelişmiştir. İnşaatlarda, kapı, kutu ve sandık gibi işlerde kullanılır. Elde edildiği ağaçlar ise çam, ladin, köknar, sedir’dir.

İzmir ahşap dekorasyon cafeterya

Datça ahşap dekorasyon ürünleri

Kereste Üretimi Dağılımı

Dünya kereste ihtiyacının %70’i kuzey yarım küredeki ılıman iklim bölgeleri karşılar. Türkiye orman alanı bakımından fakir olmakla birlikte kereste üretimininde modern usullerde planlama yapılamayan ülkeler arasındadır. Yeryüzünde kesilen ağaçların yarısı yakacak ihtiyacı için, diğer yarısı ise kağıt ve kereste olarak kullanılır. Kereste kullanım amacına göre farklı ağaçlardan elde edilir. Datça Ahşap Pergola için kullanılan ağaçlara göz atacak olursak;

inşaatlık yerli karaçam kereste İzmir

inşaatlık yerli karaçam kereste Datça

1- Sert karaağaç, kara salkım, karaağaç ve ceviz en sert ağaç grubudur.

2- Kayın, meşe, karasakız ve diş budak sert ağaç olarak geçer.

3- Beyaz karaağaç, kavak cinsleri ve kırmızı sakız orta sertlikte

4- Sarı kavak, selvi, kestane ve sedir yumuşak ağaçlar

5- Ladin, beyaz çam, söğüt, ıhlamur ve beyaz çam en dokusu en yumuşak ağaçlardır.

İzmir inşaatlık kereste

Datça Ahşap Pergola kereste yerli karaçam

Kereste üretimi, tomrukların hızar biçme atölyelerinde biçilerek dilimlenmesi ile başlar. Ham keresteler kurutma işlemine tabi tutulur. Bu işlem bazen fırınlarda da yapılmaktadır. Bu işlem esnasında sıcaklık ve nem kontrolü çok önemlidir. Sert ağaçlardan elde edilen keresteler son işleme tabi tutulmadan satılır.

İzmir inşaatlık kereste köknar fiyatları

Datça inşaatlık kereste köknar

Planyadan geçirme işlemi yumuşak ağaçlardan elde edilen kerestelerde uygulanır. Mevsimsel etkenler, böcek ve yangın gibi etkilerden korunması istenen keresteler değişik kimyevi maddeler ile güçlendirilir. Kereste firmaları Narlıdere ve bölgesinde ihtiyacın çoğunluğunu karşılayan Keresteciler sitesi dir.

İzmir ahşap ağaç ürünleri

Datça Ahşap Pergola ağaç dekorasyonu

Datça Ahşap Pergola Fiyatları

Günümüzde doğrama imalatı amacı ile kereste kullanımı oldukça azalmıştır. Artık pvc, alüminyum ve krom malzemeler kullanılmaktadır. ancak yinede geçmiş esintilerini yeniden yaşamak isteyen tüketiciler ahşap doğrama ayrıcalığını talep etmektedirler. Pergola işleri için kereste ürünlerimiz, ladin keresteyerli karaçam kereste ve rus çamı kereste sayabiliriz. Ürünlerimizi daha geniş incelemek için TIKLAYABİLİRSİNİZ.

 ahşap köprü

Doğramalık kereste olarak, larexRus çamıyerli karaçamithal ladin kereste ve ithal sert ağaç olarak sıralayabiliriz. Datça inşaatlık ve doğramalık kereste fiyatları araştırdığınızda genel olarak standart fiyat düzeyleri ile karşılaşırız. Kereste fiyatları günümüzde bir borsa gibi hareket etmektedir. Standart bir ürün gibi algılansa dahi kereste çok farklı ve detaylı içerik yapısı ile uzmanlık isteyen bir sektördür. Üretimden, sevkiyata, depolanmasına ve yerine ulaştırılmasına kadar uzanan sürecinin tecrübe istediği bir gerçektir. Ağaç ilgi isteyen ve yaşayan bir yapı malzemesidir.

Orman ürünleri firmaları İzmir

Orman ürünleri Datça

Datça Ahşap Pergola Lambri Döşeme Tahtası

Ahşap lambri zemin ve tavan döşemesi olarak kullanılır. Birbirine kenet geçmeli uygulaması ile estetik görünüm verir. Zemin döşemelerinde ahşap lambri, sıcaklık ve görsel şölen sağlar. Lambrilerin çakıldığı alt ızgara dikkatlice terazisinde döşenmeli. Kullanılan lambriler yeterince kuru olmalıdır. Cila işleri için kaliteli malzeme kullanılmalı ve işin ehli tarafından döşenmeli. Datça Ahşap Pergola toptancıları her zaman depolarında ahşap lambri stokta tutmaktadırlar.

Ahşap dekorasyon

Montaj sırasında çivi, vida ve yapıştırıcı kullanılabilir. Isı yalıtımı açısından son derece faydalı bir üründür. Ayrıca doğal malzeme olması ev içi sağlık problemleri oluşturmaz. Ahşap parke veya ahşap lambri olarak adlandırılır. Mükemmel bir ev dekorasyon ürünüdür. İç mekan duvarlarda dekorasyon amaçlı da kullanılır. Ahşap lambri fiyatları Datça ve bölgelerinde belirli bir düzeyde seyretmektedir.

İzmir ahşap lambri modelleri

Datça ahşap lambri

Pergola altları veya çatı tavanları da ahşap lambri ile kaplanabilir. Koruma işlemleri usulüne uygun olarak yapılmalıdır. Farklı renk tonları ve desenleri elde edilebilir. Pergola tavan lambrisi kalitelerine ve ahşap çeşidine göre sınıflandırılmaktadır. Doğal malzeme olan ahşap her zaman yer aldığı ortama olumlu katkı yapar.

İzmir ahşap lambri tavan

Datça lambri tavan döşeme

Datça Kapı Serenleri

Seren çok fazla talep edilmektedir. %8 – %12 oranlarında nem düzeyine kadar kurutulan kapı serenleri genelde çam ve ladin ağacından elde edilir. Hazır kapı imalatında iç dolgu malzemesidir. Ahşap kapı imalatında kağıt kapı peteği ve hazır ahşap kapı panelinin çerçevesinde uygulanır. Datça kapı serenleri standart olmakla beraber istenilen özelliklerde de üretilebilir.

İzmir kapı sereni fiyatları

Datça kapı serenleri

Datça Ahşap Masif Panel

Çam Masif Panel, doğrama, kapı ve pencere, köprü inşaatı, uçak ve gemi güvertelerinde, lambri ahşap döşeme tahtası olarak, iç-dış cephe kaplamalarında, kaplamacılık, kontraplak, oymacılık, tel direkleri, travers ve maden direği gibi bir çok alanda kullanılır. Masif ahşap paneller ile özgün mutfak tasarımları, masif ahşap masa, masif ahşap dolap, masif ahşap bar ve restaurant, masif sehpalar gibi bir çok ürün estetik olarak üretilebilir.

İzmir masif ahşap panel renkleri

Datça Ahşap masif ahşap panel

Datça Ahşap Pergola Uygulamaları

Ahşap pergola yazlık konutların yoğun olduğu Datça ve ilçelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ahşap pergola güneşten korunma, vakit geçirilecek bir alan oluşturma ve binayı yağmur suyundan korumak için yapılır. Genellikle ahşap pergola altı cam balkon veya pvc doğrama ile kapatılır. Farklı renklerde cila ile renklendirilebilir. Pergola üstü kiremit veya şingıl ile kaplanır. Su oluğu ve tahliye boruları ile su giderleri oluşturulur. Datça ahşap pergola genellikle ithal çam ağacından elde edilir. İsteğe bağlı emprenye edilmiş ağaçta kullanılır.

İzmir ahşap pergola

Datça Ahşap Pergola sistemleri

Ahşap pergola alın tahtaları ile dekoratif sonlama yapılır. Elbette kiremit döşemeden önce yalıtım çok dikkatlice yapılmalıdır. Çatı örtüsü membran en az 3 mm. olmalıdır. Şalama ile zemine yapıştırılmalı ve tüm alanın su sızdırmayacak şekilde kaplanmış olmasına dikkat edilmelidir. Duvar dibi çok dikkatli izolasyon yapılmalı su sızıntılarına meydan verilmemelidir. Sıva dibi saç kaplaması suya dayanıklı Dayson veya Np1 ile sıvanmalıdır. Oluk ve su giderleri geniş tutulmalı bağlantıları düzgün yapılmalı. Ayrıca taşıyıcı ayaklar zemine terazisinde düzgün oturtulmalıdır. Bağlantı işlemleri sağlam yapılmalı ve aşık araları simetrik atılmalıdır. Çökme ve oynamalara karşı zeminin sağlam olup olmadığı müşteri ile paylaşılmalıdır. Zemin hataları ahşap pergolaya olumsuz yansıyabilir.

İzmir ahşap pergola modelleri

Datça Ahşap Pergola sistemleri

Datça Ahşap Kamelya

Okatanlar Kereste firması olarak; ihtiyacınıza uygun tasarlanmış ahşap kamelyaları kaliteli işçilikle üretiyor kullanımınıza hazır hale getiriyoruz. Ucuz ahşap kamelya, ekonomik ahşap kamelya ararken dikkat etmeniz gereken iyi malzemeyi uygun fiyata ahşap kamelya mantığı ile satın almaktır. Kaçış fırsatı olarak vakit geçirilen ahşap kamelyalar (ahşap çardaklar) güzel anıların şahidi olmaya taliptir.

İzmir ahşap kamelya çardak fiyatları

Datça ahşap kamelya çardak

Ahşap kamelyelar, dörtgen, altıgen, sekizgen ve ihtiyaca göre farklı tasarlanabilir. Fiyatları seçilecek ağaç türü belirlemektedir. Ekstra, birinci sınıf veya 2. sınıf çam ağacı seçilmesi maliyete etki eder. Seçeceğiniz renk tonu ile dış cephe boyaları ile renklendirilir. Ahşap kamelya taşıyıcı direkler(10×10, 20×20) ve üst taşıyıcı(5×7) profillerden oluşur. Şingıl veya kiremit çatı kaplama malzemesi ile kaplanır. Kamelya doğal ortamda daha fazla vakit geçirmeniz için tasarlanmıştır. Ahşap kamelya için TIKLAYINIZ.

İzmir ahşap kamelya

Datça ahşap kamelya fiyatları

Datça Ahşap Rabıta Ürünleri

Ahşap rabıta yada ahşap döşeme tahtası olarak da adlandırılır. Doğal zemin kaplama malzemesi. Beton soğuğuna karşı en çok yalıtım sağlayan ürün ahşap döşeme tahtasıdır. Budaksız olanı tercih edilmelidir yada az budaklı olması uygundur. Aşınmaya dayanıklı ve dar tahta kullanılmalıdır. Bakımı çok kolaydır. Sağlık açısından hiç bir sorun teşkil etmez. Dış mekanlar hariç tüm odalarda kullanılabilir. Geleneksel Türk mimarisinde ahşap rabıta gibi yer döşemelerinin yeri çok önemlidir. Selçuklu eserlerinde özellikle yoğun kullanılan ahşap ürünleri, günümüze adeta işaret vermektedir.

İzmir ahşap rabıta çeşitleri

Datça ahşap rabıta

Datça Çatılı Piknik Masaları

Piknik masaları açık havada kullanım için tasarlanmış harika ahşap ürünleridir. İşletmelerde, piknik alanlarında veya müstakil bahçeli konutlarda ailemizi bir araya getiren hoş vakitlerin geçirildiği alanlardır. Ahşap piknik masası tasarlanırken kişi sayısı dikkate alınmalıdır.

Üst kapalı alan kiremit veya şingıl döşeme ile örtülür. Ahşap korunması için vernik veya dış cephe boyaları ile istenilen renge boyanır. Datça çatılı piknik masaları talepleriniz için lütfen bizi arayınız. Ahşabın vücudumuzda yaratacağı doğal rehabilitasyon etkileri için piknik masaları için ahşabı seçin…

İzmir çatılı piknik masaları

Datça çatılı piknik masaları fiyatları

Datça Ahşap Kontraplak Çeşitleri

Ahşaptan üretilen bir malzemedir. Minumum 3 adet ağaç tabakadan üretilir. Yüksek basınçta bu tabakalar tutkallanarak preslenir. Sudan etkilenmemesi için üzeri film kaplıdır. Kontraplak kalitesi ahşap katmanların sertliğine, tutkal kalitesine, uygulanan basınca ve kaplanan film kalitesine göre değişir. Datça ahşap kereste firması Okatanlar özel ve toplu işlerinizde tedarikçiniz olmayı hedeflemiştir. 3. sanayi sitesi keresteciler sitesi içerisinde 2 adet deposu ile müşterilerimize hizmete devam ediyoruz. Ayrıca sukontraplağı olarak da adlandırılır.

İzmir inşaatlık plywood

Datça inşaatlık plywood tabaka

Bir çok alanda uygulanabilir, hafif bir malzeme olmakla beraber yüksek dayanımlı dır, çevre dostu ve rahat kullanım imkanı verir. Sukontraplağı veya Plywood olarak da adlandırılır.

İzmir plywood fiyatları

Datça plywood çeşitleri

Datça Ahşap Deck (Ahşap Kompozit)

Deck kaplama malzemesi olarak bir çok dış mekan alanlarında rahatlıkla kullanılır. Uzun ömürlü, dayanıklı ve estetik olması ile tercih edilmektedir. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılan zemin kaplama malzemesi kompozit yapısı ile ahşap ve plastiği birleştirmiştir. Anti-bakteriyel yapısı ile mantar ve küf oluşumunu engeller. Ahşap dekorasyon ürünüdür. Neme karşı oldukça dayanıklıdır.

İzmir deck renkleri

Datça deck fiyatları

 Bahçe ve yürüyüş parkuru, marina ve iskeleler, plajlar ve verandalarda kullanılabilen kompozit deck kaplama, iç mekanları da süslemektedir. Banyo, sauna, oteller, cafeler ve restoranlarda tercih edilmektedir. Mekanları mantar ve küf gibi istenmeyen maddelerden koruyan kompozit deck , kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Datça Ahşap deck (ahşap kompozit) taleplerinize en kaliteli ürünler ile cevap veriyoruz.

Ahşaba uygulanan bakım masraflarını ortadan kaldıran yeni nesil kaplama kompozit deck, maliyetleri azaltarak daha nitelikli zemin malzemesi haline geldi. Dünyanın birçok ülkesinde e çok kullanılan zemin kaplama malzemesi olan kompozit deck, Türkiye’de de giderek yaygınlaşmaya başlamıştır.

İzmir deck fiyatları

Datça deck kaplama fiyatları

İzmir dech fiyatları

Datça deck modelleri

Datça Ahşap Thermowood

Isıl işlem görmüş ahşap ürünlerinin genel kabul edilir adı Thermowood’dur. Yüksek ısıda pişirilerek soğutulan ahşap daha dayanıklı ve sert bir yapıya dönüşür. Datça thermowood hayatımızın bir çok alanında yoğun olarak kullanılmaya başlamıştır.

Thermowood’un Özellikleri

Dr. Sabit Tuncel Kaynak; özellikleri ısıl işlem sıcaklığı ve süresine bağlıdır. Odunun birçok özelliğini ısıl işlem sıcaklığı, ısıl işlem süresinden daha fazla oranda etkiler. Daha düşük sıcaklıklarda daha uzun süre ısıl işlem uygulaması ile odun özelliklerini iyileştirmez [3].

İzmir thermowood 2020 fiyatları

Datça thermowood fiyatları

Yoğunluk:

Thermowood ısıl işlem görmemiş odundan daha düşük bir yoğunluğa sahiptir. Bu başlıca ısıl işlem süresince odun kütlesindeki değişmelerden kaynaklanır. Yüksek ısıl işlem sıcaklığı yoğunlukta azalmalara sebep olur [3,5,6].

Thermowood Direnç

Yoğunluk ile direnç arasında güçlü bir korelasyon söz konusudur. Thermowood odununun direnç değerleri daha düşüktür. Bununla birlikte ağırlık-direnç oranı değişmeden kalır.  Odunun direnci Lif Doygunluğu Noktasının (LDN) altında bağıl nemine ve rutubet içeriğine bağlıdır.  ThermoWood daha düşük nem içeriğine sahiptir [3,5,6].

İzmir ahşap dekorasyon restaurant

Datça ahşap dekorasyon ürünleri

  • Eğilme Direnci: 220 oC’nin altındaki sıcaklıklarda uygulanan ısıl işlem eğilme direnci üzerine fazla etkili değildir. Ancak budak içeren malzemenin kullanılması durumunda ThermoWood’un direnç değerleri %40 kadar azalır. Bunun sebebi düşen budaklar ve reçinenin yüzeye çıkmasıdır. Ancak 190 oC’ye kadar olan düşük sıcaklıklarda ısıl işlem uygulandığı zaman eğilme direncindeki bu azalma farkı giderilebilmektedir. Thermowood yük taşıması gerektiren yapısal kullanımlarda değerlendirilmemelidir [3,5,6].

İzmir ahşap köpek kulübesi

Datça ahşap köpek kulübesi

  • Elastikiyet Modülü: Thermowood’un elastikiyet modülü ile ısıl işlem görmemiş odunun elastikiyet modülü arasındaki fark anlamlı değildir [3,5,6].

Thermowood Basınç Direnci

Yapılan araştırmalara göre ısıl işlemin basınç direnci üzerine olumsuz bir etkisi söz konusu değildir. Hatta bazı durumlarda normal fırında kurutulmuş oduna nazaran %40 kadar daha iyi direnç değerlerine sahiptir. ThermoWood normal olarak fırında kurutulmuş ahşap ile aynı elastikliğe sahip değildir. Gerçekte ThermoWood odununun basınç direnci değerleri yüksek sıcaklıklar uygulansa bile ısıl işlem görmemiş odundan daha iyidir [3,5,6].

İzmir ahşap stand modelleri

Datça ahşap şarap stand

  • Yarılma Direnci: Isıl işlem sıcaklığına bağlı olarak yarılma direnci %30-40 oranında bir azalma gösterir. Sıcaklığın yükselmesi ile dirençteki azalma daha da artar [3,5,6].

  • Vida Tutma Direnci: Vida tutma direnci ısıl işlemden daha çok odun yoğunluğundaki genel varyasyondan etkilenir. Düşük yoğunluktaki malzeme daha iyi vida tutma özelliği gösterir [3,6].

  • g) Şok Direnci: ThermoWood’un şok direnci normal olarak kurutulmuş keresteden %20 kadar daha düşüktür [3,6].

İzmir ahşap restaurant masaları

Datça ahşap restaurant masaları modelleri

Thermowood Sertlik:

Isıl işlem sıcaklığındaki artma ile sertlik değerinde de bir iyileşme söz konusudur. Bununla birlikte nispi değişim çok ufak olup uygulamada fazla bir etkiye sahip değildir [3,5,6].

İzmir kereste çardak

Datça ahşap çardak modelleri

Denge Rutubet Miktarı (DRM):

220 oC gibi yüksek sıcaklıklarda ısıl işlem uygulaması odunun DRM’nı  %40-50 oranında azaltır. Bağıl nem yüksek olduğu zaman odunun rutubet miktarındaki farklılıklar daha yüksek olmaktadır [3,5,6].

Thermowood Stabilite (Daralma ve Genişleme)

Düşük DRM sebebiyle ısıl işlem teğet ve radyal genişlemeyi önemli oranda azaltır. Odunun Hidroksil gruplarının miktarındaki azalma sebebiyle odunun hücre duvarları daha az su absorbe eder [3,5,6, 7].

Çeşem Alaçatı ahşap kahve evi

Datça ahşap kahve evi tasarımları

Permeabilite:

Isıl işlem, odunun su alımını %10-12 oranında azaltır. Azalan su absorpsiyonu, odunun yüzey işlemlerinde su bazlı tutkal ve boya kullanımı söz konusu olduğunda göz önünde tutulmalıdır [3,5,6].

 Isı İletkenliği:

ThermoWood’un ısı iletkenliğinde, ısıl işlemle muamele görmemiş odun ile karşılaştırıldığı zaman %20-25 oranında azalma söz konusudur [3,6].

İzmir pergola renkleri

Datça pergola uygulamaları

Yanma Emniyeti

ThermoWood’un yanmaya karşı direnci ısıl işlem görmemiş odundan pek farklı değildir [3,8].

Biyolojik Dayanıklılığı:

ThermoWood’un biyolojik dayanıklılığı ısıl işlem sıcaklık ve zamanına bağlıdır.  Özellikle 220 oC’nin üzerine çıkıldığı zaman bu dayanıklılık daha iyi olmaktadır. ThermoWood kesinlikle ıslak zeminle temas etmemelidir [3,9].

Ahşap ev çardaklı İzmir

Ahşap ev çardaklı Datça

Thermowood Dış Hava Şartlarına Karşı Direnci

ThermoWood ısıl işlem görmemiş odun ile karşılaştırıldığında nem içeriğinde yarı yarıya bir azalma söz konusudur. ThermoWood güneşin U.V. ışınlarına karşı orijinal rengini korur [3,9].

İzmir deck fiyatları

Datça deck kaplama fiyatları

Kimyasal Özellikler:

Isıl işlem uygulanan odun daha düşük miktarda hemiselüloz içerir. Yaklaşık 200-260 oC sıcaklıkta hemiselüloz, 240-350 oC’de ise selüloz degrede olur. Sıcaklık 200 oC’yi aştığı zaman Lignin kütlesinde bir azalma söz konusu olur. ThermoWood steril bir malzeme olup toksin olmayan kalıntılar içerir [3,10].

İzmir ahşap merdivenler

Datça ahşap merdivenler

Günümüzde ThermoWood yukarıda bahsedilen üstün özellikleri sayesinde A.B.D. ve Avrupa’da büyük bir ihracat pazarına sahiptir. Geleneksel kimyasallar ile emprenye edilmiş ahşaba mükemmel bir alternatif oluşturur. ThermoWood’un ahşaba kazandırdığı üstün özellikler Şekil 2’de gösterilmiştir [11].

Şekil 2: ThermoWood’un Ahşaba Kazandırdığı Üstün Özellikler

Şekil 2: ThermoWood’un Ahşaba Kazandırdığı Üstün Özellikler

Thermowood parke, döşeme tahtası, sauna malzemesi, mutfak mobilyası, duvar ve taban panelleri, müzik aletleri, bahçe mobilyaları, kapı, pencere, bina dış kaplama malzemesi gibi geniş bir kullanım alanına sahiptir [1,3,4,11]. Gelişmiş ülkelerde sahip olduğu pazar payı göz önüne alındığında ülkemizde de bu konuda tesislerin kurulması ve araştırmaların teşvik edilmesi gerçeği kaçınılmazdır.

İzmir ahşap bahçe

Datça ahşap bahçe tasarımları

Datça Ahşap Kepenk

Kepenk konutlarda çok yaygın kullanılagelmiş bir yapı malzemesidir. Kapı ve pencerelerin dış etkenlerden korunması ve güvenlik tedbiri olarak kullanım amacı taşıyan ahşap kepenkler, son yıllarda estetik amaçlı da kullanılmaktadır. Datça ahşap kepenk ürünleri daha çok tercih edilmektedir. İstenilen renkte boyana bilen ahşap kepenk sistemleri kilit mekanizmaları ile hırsızlık olaylarına karşı önlem sağlar. Taş evler ile mükemmel uyum sağlar. Ahşap kepenk fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Datça ahşap kepenk fiyatları

İzmir ahşap kepenk

Datça ahşap kepenk modelleri

CUMALI MAHALLESİ
DATÇA MAHALLESİ
EMECİK MAHALLESİ
HIZIRŞAH MAHALLESİ
İSKELE MAHALLESİ
KARAKÖY MAHALLESİ
KIZLAN MAHALLESİ
MESUDİYE MAHALLESİ
REŞADİYE MAHALLESİ
SINDI MAHALLESİ
YAKA MAHALLESİ
YAZI MAHALLESİ

Datça Ahşap Pergola farklı bir çok teklif seçenekleri ile hazırız.

TEKLİF İÇİN ARAYIN